Главная arrow Статьи arrow Альпинизм и скалолазание arrow Разрядные нормы для альпинизма, утвержденные в 2007 году

Разрядные нормы для альпинизма, утвержденные в 2007 году

Версия для печати
Написал(а) ФАиС Украины   
01.06.2008
Устаревшие нормы здесь для сравнения.
ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ Мінсім’ямолодьспорту України

від 06.09.07р. № 3186

Посісти місця на одному з перерахованих змагань

АЛЬПІНІЗМ

ЧОЛОВІКИ ТА ЖІНКИ

Майстер спорту України міжнародного класу

1 — на міжнародних змаганнях два рази з рейтингом змагань 0,75;

1-2 — на міжнародних змаганнях три рази з рейтингом змагань 0,65 і додатково здійснити 2 сходження категорії 6Б (у двійці, перше проходження, взимку або висотне в будь-якій комбінації).

Майстер спорту України

1 — на чемпіонаті України з рейтингом змагань 0,5 (чоловіки, жінки). Для чоловіків додатково здійснити 2 сходження категорії 6Б (дозволяється одне з них у Кримських горах) або 4 сходження категорії 6А (дозволяється два з них у Кримських горах);

2-3 — на чемпіонаті України два рази з рейтингом змагань 0,5 та додатково здійснити: чоловіки — 1 сходження категорії 6Б у двійці (дозволяється у Кримських горах) і 2 сходження категорії 6А (дозволяється одне у Кримських горах); жінки — 2 сходження категорії 6А (дозволяється одне у Кримських горах).

Кандидат у майстри спорту України

чоловіки — здійснити 1 сходження категорії 6А, 2 сходження категорії 5Б ( дозволяється одне з них у Кримських горах), 2 сходження категорії 5А у двійці ( дозволяється одне з них у Кримських горах), 1 сходження категорії 3 взимку (у будь-яких горах);

жінки — здійснити 3 сходження категорії 5Б ( дозволяється одне з них у Кримських горах), 2 сходження категорії 4Б (дозволяється одне у Кримських горах);

І розряд

чоловіки—здійснити 2 сходження категорії 5А, 2 сходження категорії 4Б ( дозволяється одне з них у Кримських горах), 2 сходження категорії 4А у двійках ( дозволяється одне з них у Кримських горах);

жінки—2 сходження категорії 5А, 2 сходження категорії 4Б (дозволяється одне з них в Кримських горах).

ІІ розряд

здійснити 2 сходження категорії 3Б, 3 сходження категорії 3А ( дозволяється одне з них у Кримських горах) та 1 сходження категорії 2 — самостійно.

ІІІ розряд

здійснити 2 сходження категорії 2Б ( дозволяється одне з них у Кримських горах) та 2 сходження категорії 2А.

Умови присвоєння спортивних звань і розрядів

1. Спортивні звання та розряди присвоюються за умови проходження маршрутів, перелік яких внесено до відповідної класифікації, що затверджується Федерацією альпінізму та скелелазіння України (ФАіС).

2. Складність сходжень визначається за категоріями складності маршрутів, які наводяться у “Класифікаційній таблиці гірських вершин”.

3. Сходження категорій 6А і 6Б у Кримських горах зараховується тільки на чемпіонатах України.

4. До виконання розрядних вимог зараховується лише один з маршрутів, об’єднаних в одному пункті “Класифікаційної таблиці гірських вершин” (крім Кримських гір).

5. Бали за сходження на кваліфікаційних змаганнях нараховуються:

а) за категорію складності: 5Б — 1 бал, 6А — 2 бали, 6Б — 3 бали;

б) за сходження: у двійці, перше проходження взимку або висотне (від 6900м) — бали нараховуються з коефіцієнтом 1,5 за кожне відповідне сходження;

в) за сходження у Кримських горах бали нараховуються з коефіцієнтом 0,75 за кожне сходження.

6. Для присвоєння розряду зараховуються сходження, що здійснені за останні 5 років з часу сходження до подання клопотання.

7. Сходження, що були зараховані раніше для присвоєння відповідного попереднього розряду, до заліку на наступний розряд не включаються.

8. Вищий розряд або звання присвоюються за наявності попереднього розряду, починаючи з ІІІ.

9. Для присвоєння розрядів і звань необхідно дотримуватись наступного у сходженнях: МСУМК і МСУ – не менше 50 відсотків сходжень повинні бути здійснені за комбінованим або льодово-сніговим маршрутом ;

- кандидат у майстри спорту України — 2 сходження за комбінованими маршрутами категорії складності 5Б і вище;

- І розряд — 3 сходження за комбінованими маршрутами категорії складності 4 і вище;

- ІІ розряд — 2 сходження за двома комбінованими маршрутами категорії складності 3.

10. Для виконання вимог І розряду та вище сходження, які здійснені у класі малих гір (Кримські гори), зараховуються, якщо вони пройдені вдвох.

11. Траверси зараховуються для виконання розрядних вимог лише в одному напрямку.

12. Рейтинг чемпіонатів України і міжнародних змагань з альпінізму визначається та затверджується ФАіС України.

13. Звіт про сходження приймається до розгляду тільки в одних змаганнях.

14. Для підтвердження спортивних розрядів або звань спортсменам необхідно виконати протягом двох останніх років нижчевказані вимоги у будь-якому класі змагань (малі гори, скельний, технічний, висотно-технічний, висотний, кваліфікаційний):

брати участь у змаганнях категорії для МСУ — 6А або 5Б двічі, для КМСУ — 5Б, для І розряду — 5А, для ІІ розряду — 3Б, для ІІІ розряду — 2Б.

15. Присвоєння спортивних звань за участь у змаганнях Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту прирівнюється до вимог, які передбачені на змаганнях чемпіонату світу.

16. Спортивні звання за участь у Всеукраїнських змаганнях присвоюються за умови проведення їх за Всеукраїнськими правилами змагань з видів спорту, які затверджені центральним органом виконавчої влади.

* Присвоєння спортивного звання Майстер спорту України здійснюється за умови, якщо норматив виконаний на змаганнях не нижче ІІІ рангу (Чемпіонат України та змагання, що включені до календарного плану спортивних змагань України).

 
< Пред.   След. >